Caorle

Caorle

Caorle je malebné rybářské městečko na břehu Jaderského moře. Skládá se ze tří částí – Porto Santa Margherita, odděleno od Caorle ústím řeky Livenza, Caorle Altanea a samotné Caorle. Právě Caorle jako jediné z ostatních turistických letovisek má i svou historickou hodnotu. Říká se o něm, že je nejhistoričtějším letoviskem mezi Benátkami a Terstem. Právě historické centrum města svými úzkými uličkami lemovanými obchody a restauracemi vybízí k večerním procházkám. V centru města se nachází Dóm z roku 1038, na pobřeží pak svatyně Santuario della Madonna dell´Angelo, jež byla vystavěna na počest patronky města Madonny dell´Angelo ke které se váže legenda, na základě které každých pět let probíhá slavnost.

Pláže v Caorle jsou písčité s pozvolným vstupem do moře, což je velmi vhodné pro rekreaci rodin s dětmi. Pobřeží v Caorle se dělí na dvě části: od historického centra na východ je to pláž Levante a na západ pláž Ponente.

Nenáročný milovník vodní zábavy, tobogánů a skluzavek ocení menší aquapark Aquafollie ležící pár kroků od centra.(cena pro dospělé a děti s výškou nad 130cm - 16 €, osoby starší 65 let a děti s výškou do 130cm – 13 €, rodina 2 dospělí a dvě děti s výškou do 130 cm – 54 €)

Těm, kteří by měli zájem prožít opravdový adrenalin můžeme doporučit Aqualandii, jeden z nejlepších aquaparků v celé Itálii nacházející se v nedalekém Lido di Jesolo. Tradiční v Itálii jsou i místní trhy. Zpravidla jsou tržiště plna různými druhy zboží od potravin, přes domácí potřeby až po oblečení. V Caorle se trh koná každou sobotu v blízkosti autobusového nádraží a aquaparku Aquafollie.

Tipy na výlety

Benátky

Benátky

Gondoly, úzké uličky a vodní kanály nejen to jsou Benátky (Venezia), historický klenot Evropy. Historie Benátek sahá tisíce let do minulosti, avšak největší rozmach zaznamenaly v době renesance. Právě z této doby pochází většina známých staveb jako například Dóžecí palác, zvonice Sv. Marka či most Rialto. Atmosféra města na laguně přináší nezapomenutelný zážitek, proto můžeme tento výlet jen doporučit.

Pro samotnou cestu do Benátek doporučujeme vybrat si ze dvou možností.

Cesta lodí z přístavu v Caorle – odjezdy jsou každé pondělí až pátek vždy v 8:00 z Caorle a zpět z Benátek v 16:00.

Cesta autobusem nebo automobilem – ideální je vyrazit do přístavu Punta Sabbioni, zde zaparkovat (v místě je velké množství parkovišť, cena se pohybuje okolo 6 € za den) a využít místní lodní dopravy do Benátek. U okénka v přístavu je nutné zakoupit lístek v hodnotě 6,50 € pro 60 minut jízdy. Po samotné cestě do Benátek trvající zhruba 20 minut vystoupíte na zastávce blízko hlavního náměstí San Marco.

Aqualandia – Lido di Jesolo

Jak již bylo řečeno výše, v nedalekém Lido di Jesolo se nachází Aqualandia, jeden z nejlepších aquaparků v Itálii. Jeho specialitou je nejvyšší skluzavka na světě tzv. Spacemaker s výškou 42 metrů a sklonem 60 stupňů. Během sjezdu se zde vyvíjí rychlost až 100 km/h. Celý park je však doslova nabitý různými atrakcemi, tobogány, skluzavkami. Najdete zde i lanový most či věž s bungee jumpingem. Na své si zde přijdou i děti, pro něž je připraven bohatý celodenní program a několik bazénků a skluzavek.

V roce 2012 bude park v provozu od 26. května do 9. září každý den od 10:00 do 18:00.

Ceny pro jednodenní vstup: dospělí - 28 €, senioři nad 65 let - 24 €, děti od výšky 1m do 1,4 m- 24 €, děti do 1m – zdarma.