Itálie

Itálie

Nenadarmo se říká, že všechny cesty vedou do Říma. Nejen Řím, ale jakákoliv jiná oblast Itálie stojí za navštívení. Je to země velmi rozmanitá, nabízející mnohé možnosti jak strávit čas. Litovat nebudou příznivci lenošení na pláži, milovníci dobrého jídla ani obdivovatelé historických památek. Nesmíme opomenout ženy a dívky, které určitě velmi ocení nepřeberné množství oblečení, bot a doplňků. Zvláště oblíbená jsou outletová centra s širokou nabídkou obchodů. Výjimkou nejsou ani butiky světoznámých značek, jako Gucci, Giorgio Armani, Prada a další.

Vydáte-li se do Itálie v letních měsících, můžete navštívit vyhlášené přímořské destinace jako je Caorle, Lignano, Bibione a další. Pokud nechcete na dovolené jen odpočívat pod slunečníkem, je příjemným zpestřením udělat si romantický výlet do Benátek. Letní dovolenou lze také trávit u některého z italských jezer. Z nichž bude asi nejznámější Lago di Garda.

V zimním období jsou často vyhledávaná lyžařská střediska v Alpách, kde si můžete užít zimu, jak se patří. Nejčastěji jsou to Dolomity jedno z nejkrásnějších pohoří světa, které bylo v roce 2009 zapsáno na seznam UNESCO. Dolomity jsou vyjimečné svou krásnou krajinou, proto jsou velmi oblíbené i v teplejších měsících pěšími turisty. Více zdatným horalům poslouží tzv. ferraty – zajištěné cesty, které umožní vstoupit do dosud nedotčené přírody.

 

Dolomity


Trendem posledních let se stala agroturistika. Tedy trávení volného času, dovolené, ve venkovském prostředí. A i to Itálie nabízí po celém svém území, především však v regionu Toskánsko. Máte možnost se ubytovat ve venkovském stavení (tzv. agriturismo) obklopeném olivovými a vinnými plantážemi. Cestovat po okolí, navštívit některé z pěstitelů a zpracovatelů vinných hroznů a oliv, ochutnat a případně zakoupit olivový olej nebo výborné víno. V Toskánku si přijdou na své i lidé lační po poznávání historických památek. Florencie láká galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění nebo mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníku. Siena, město známé především náměstím Piazza del Campo, po jehož obvodě každoročně vede trasa dostihového závodu Palio.


Palio v Sieně

 

Bylo by, ale velkou chybou opomenout hlavní město Itálie Řím, oprávněně nazývané Věčné město. Město, které okouzlí velmi rozsáhlou historií, kde najdete majestátní Koloseum, téměř úplně zachovalý Pantheon nebo světově proslulou Fontana di Trevi. Srdcem Říma je samostatný městský stát Vatikán, již po staletí sídlo papeže.


Vatikán

 

Ať tedy vyrazíte kamkoliv, určitě chybu neuděláte.